Bine ati venit la Facultatea de Mecanica - Universitatea Tehnica din Cluj-Napoca

Contact

Facultatea de Mecanica
Adresa: B-dul Muncii nr.103-105, cod 400641, Cluj-Napoca, România

Decanat: Tel. 0264/401602,
Secretariat: Tel. 0264/401658, 0264/401787
Fax: 0264/415490

Scoala doctorala de Inginerie Mecanica

Director de Scoala Doctorala

Contact

Prof.univ.dr.ing. Nicolae FILIP

Birou scoala -

Telefon/fax: +40 264 401 675

Email: Nicolae.Filip@auto.utcluj.ro

 

Adresa postala:

Scoala Doctorala de Inginerie Mecanica

Facultatea de Mecanica

B-dul Muncii 103-105,

400641, Cluj-Napoca, Romania

Telefon/fax: +40 264 401 675

 

Consiliul Scolii Doctorale

1. Prof.univ.dr.ing. Iuliu NEGREAN - Departamentul de Ingineria Sistemelor Mecanice

2. Prof.univ.dr.ing. Nicolae BURNETE - Departamentul de Autovehicule Rutiere si Transporturi

3. Asist.drd.ing. Alexandru Ianosi ANDREEVA-DIMITROVA - Student doctorand

 

 

Lista conducatorilor de doctorat

Conducător de doctorat

Adresă de e-mail

Prof.dr.ing. ARGHIR Mariana

Mariana.Arghir@mep.utcluj.ro

Prof.dr.ing. BĂLAN Mugur Ciprian

Mugur.Balan@termo.utcluj.ro

Prof.dr.ing. BĂLAN Radu Nicolae

Radu.Balan@mdm.utcluj.ro

Prof.dr.ing. BÂRLEANU Corina Julieta

Corina.Barleanu@omt.utcluj.ro

Prof.dr.ing. BEJAN Mircea

Mircea.Bejan@rezi.utcluj.ro

Prof.dr.ing. BRÂNZAȘ Petru

Petru.Branzas@staff.utcluj.ro

Prof.dr.ing. BURNETE Nicolae

Nicolae.Burnete@auto.utcluj.ro

Prof.dr.ing. CREȚU Augustin

Augustin.Cretu@rezi.utcluj.ro

Prof.dr.ing. CSIBI Vencel Iosif

Venczel.Csibi@mdm.utcluj.ro

Prof.dr.ing. DUDESCU Mircea Cristian

Mircea.Dudescu@rezi.utcluj.ro

Prof.dr.ing. FILIP Nicolae

Nicolae.Filip@auto.utcluj.ro

Prof.dr.ing. HĂRDĂU Mihail

Mihail.Hardau@rezi.utcluj.ro

Prof.dr.ing. LOBONȚIU Mircea

Mircea.Lobontiu@ubm.ro

Prof.dr.ing. LUPEA Iulian

Iulian.Lupea@mep.utcluj.ro

Prof.dr.ing. MĂDĂRĂȘAN Teodor

Teodor.Madarasan@termo.utcluj.ro

Prof.dr.ing. MÂNDRU Silviu Dan

Dan.Mandru@mdm.utcluj.ro

Prof.dr.ing. MARIAȘIU Florin

Florin.Mariasiu@auto.utcluj.ro

Prof.dr.ing. MĂTIEȘ Vistrian

Vistrian.Maties@mdm.utcluj.ro

Prof.dr.ing. NĂSUI Vasile

Vasile.Nasui@ubm.ro

Prof.dr.ing. NEGREAN Iuliu

Iuliu.Negrean@mep.utcluj.ro

Prof.dr.ing. PAY Eugen

Paye@ubm.ro

Prof.dr.ing. PÎSLĂ Doina Liana

Doina.Pisla@mep.utcluj.ro

Prof.dr.ing. PLITEA Nicolae

Nicolae.Plitea@mep.utcluj.ro

Prof.dr.ing. POP Dumitru

Dumitru.Pop@omt.utcluj.ro

Prof.dr.ing. PUSTAN Marius Sorin

Marius.Pustan@omt.utcluj.ro

Prof.dr.ing. ROȘ Victor

Victor.Ros@auto.utcluj.ro

Prof.dr.ing. RUS Ioan

Rus.Ioan@arma.utcluj.ro

Prof.dr.ing. SUCALĂ Maria Felicia

Felicia.Sucala@omt.utcluj.ro

Prof.dr.ing. SUCIU Viorica Mihaela

Mihaela.Suciu@rezi.utcluj.ro

Prof.dr.ing. TĂTAR Mihai Olimpiu

Olimpiu.Tatar@mdm.utcluj.ro

Prof.dr.ing. URSU-FISCHER Nicolae

nic_ursu@yahoo.com

Prof.dr.ing. VAIDA Liviu Ioan

Liviu.Vaida@termo.utcluj.ro

Prof.dr.ing. VARGA Bogdan-Ovidiu

Bogdan.Varga@auto.utcluj.ro

 

 

Doctorat