Oferta educationala

Domeniul

Specializarea

Responsabil

Date de contact

Licenţă (4 ani)

Ingineria Autovehiculelor

Autovehicule Rutiere

Prof.dr.ing. Nicolae Burnete

0264-401609

Nicolae.Burnete@auto.utcluj.ro

Ingineria Transporturilor

Ingineria Transporturilor si a Traficului

Prof.dr.ing. Nicolae Filip

0264-401675

Nicolae.Filip@auto.utcluj.ro

Inginerie Mecanică

Mecanica Fina si Nanotehnologii

Prof.dr.ing. Cornel Brişan

0264-401680

Cornel.Brisan@mdm.utcluj.ro

Sisteme şi Echipamente Termice

Conf.dr.ing. Florin Bode

0744/470709

Mircea.Mrenes@termo.utcluj.ro

Sisteme şi Echipamente Termice (Alba Iulia)

Conf.dr.ing. Angela Pleşa

0741/185158

Angela.Plesa@termo.utcluj.ro

Maşini şi Instalaţii pentru Agricultură şi Industria Alimentară

Conf.dr.ing. Marius Ghereș

0264-401676

Marius.Gheres@auto.utcluj.ro

Mecatronică şi Robotică

Mecatronică

Prof.dr.ing. Bălan Radu

0264-401756

Radu.Balan@mdm.utcluj.ro

Master (2 ani)

Ingineria Transporturilor

Logistica și Siguranța în Transporturi

Prof.dr.ing. Nicolae Filip

0264-401675

Nicolae.Filip@auto.utcluj.ro

Ingineria Autovehiculelor

Automobilul şi mediul

Prof.dr.ing. Nicolae Burnete

0264-401609

Nicolae.Burnete@auto.utcluj.ro

Sisteme de Managemnt și Control ale Autovehiculelor

Prof.dr.ing. Nicolae Burnete

0264-401609

Nicolae.Burnete@auto.utcluj.ro

Logistica Transporturilor Rutiere

Prof.dr.ing. Nicolae Filip

0264-401675

Nicolae.Filip@auto.utcluj.ro

Advanced Techniques in Automotive ENgineering (Tehnici avansate în ingineria autovehiculelor)

Prof.dr.ing. Varga Bogdan

0264-401673

bogdan.varga@auto.utcluj.ro

Inginerie Mecanică

Ingineria biosistemelor în agricultură şi industria alimentară

Conf.dr.ing. Marius Ghereș

0264-401676

Marius.Gheres@auto.utcluj.ro

Energii regenerabile

Prof.dr.ing. Bălan Mugur

0264-401670

Mugur.Balan@termo.utcluj.ro

Inginerie de precizie şi managementul calităţii

Sl.dr.ing. Emil Teuțan

0264-401606

Emil.Teutan@mdm.utcluj.ro

Managementul energiei termice

Conf.dr.ing. Paula Ungureșan

0264-401661

Paula.Unguresan@termo.utcluj.ro

Mecatronică şi Robotică

Ingineria sistemelor mecatronice

Prof.dr.ing. Bara Mircea

0264-401679

Mircea.Bara@mdm.utcluj.ro

Doctorat (3 ani)

Domeniul

Conducător de doctorat

Departamentul

Inginerie Mecanică

Prof.dr.ing. Burnete Nicolae

Autovehicule Rutiere şi Transporturi

Inginerie Mecanică

Prof.dr.ing. Rus Ioan

Inginerie Mecanică

Prof.dr.ing. Filip Nicolae

Inginerie Mecanică

Prof.dr.ing. Varga Bogdan

Inginerie Mecanică

Prof.dr.ing. Mariașiu Florin

Inginerie Mecanică

Prof.dr.ing. Roş Victor

Inginerie Mecanică

Prof.dr.ing. Brânzaş Petru

Inginerie Mecanică

Prof.dr.ing. Hărdău Mihail

Inginerie Mecanică

Inginerie Mecanică

Prof.dr.ing. Bălan Mugur

Inginerie Industrială

Prof.dr.ing. Opruta Dan

Inginerie Mecanică

Prof.dr.ing. Vaida Liviu

Inginerie Mecanică

Prof.dr.ing. Dudescu Mircea Cristian

Inginerie Mecanică

Prof.dr.ing. Mandru Silviu Dan

Mecatronică şi Dinamica Maşinilor

Inginerie Mecanică

Prof.dr.ing. Radu Bălan

Inginerie Industrială

Prof.dr.ing. Brişan Cornel

Inginerie Mecanică

Prof.dr.ing. Tătar Mihai Olimpiu

Inginerie Mecanică

Prof.dr.ing. Csibi Vencel

Inginerie Mecanică

Prof.dr.ing. Mătieş Vistrian

Contact

Facultatea de Autovehicule Rutiere, Mecatronica si Mecanica
Adresa: B-dul Muncii nr.103-105, cod 400641, Cluj-Napoca, România

Decanat: Tel. 0264/401602,
Secretariat: Tel. 0264/401658, 0264/401787
Fax: 0264/415490